Idealny Plener ślubny na Wyspie Lanzarote

Plener ślubny na Lanzarote to jedno z naszych największych wyzwań i zarazem marzeń. Lanzarote nazywana również ciepłą Islandią to niesamowita wyspa wulkaniczna, której brakuje jedynie wodospadów do bycia chyba najpiękniejszą 🙂

Lanzatore to cudowne miejsce, które studiowaliśmy dniami i nocami ale i tak przylatując tam nie byliśmy w stanie normalnie funkcjonować. Pełni euforii i energii wymyślaliśmy z parą coraz to nowe miejsca na sesje. Chcieliśmy zwiedzić całą wyspę i wycisnąć z niej jak najwięcej. Zazdrościmy mieszkańcom Lanzarote bo to miejsce jest niewyobrażalne, majestatyczne i różnorodne. Chyba słowami nie jesteśmy w stanie opisać tej wietrznej wyspy. Mimo, że zwiedziliśmy już chyba wszystkie wyspy Kanaryjskie to tą byliśmy zachwyceni, każdym kawałkiem. Każdego dnia zasypiając mieliśmy przed oczami bezkres tej wysepki i poczucie, że ciągle słyszymy szum oceanu.

Plener ślubny na Lanzarote

Cała ta wyprawa nie udałaby się gdyby nie zawziętość Karoliny i Michała. To wyjątkowa i otwarta para, która nie poddała się nawet przez chwilę. To z nimi przejechaliśmy setki kilometrów, z nimi milczeliśmy i tarzaliśmy się ze śmiechu. To dla nich zrobiliśmy tą historię, która będzie niezapomnianą pamiątką.

Kochani przedstawiamy Wam historię pisaną ciepłym słońcem, mroźnym wiatrem, mnóstwem piasku i skały.

sesja_slubna_na_lanzarote 1

Caleta de Famara

Sesja ślubna na plaży

W tym miejscu mieliśmy ogromne pole do popisu bo mogliśmy nie tylko zrobić epickie zdjęcia na plaży, ale mieliśmy do dyspozycji również cudowne wydmy i ciekawą drogę asfaltową, która biegła przez środek wydm – było to dla nas abstrakcją. Wyspa jest uważana za jedną z najbardziej wietrznych i wiecie co nie kłamali. Na otwarte przestrzeni nie wytrzymasz długo bo wiatr podrywa piasek do góry i sypie prosto w oczy. Nie jest to przyjemne uczucie gdy ledwo widzisz przez zmrużone oczy i musisz do tego świetnie się bawić przed kamerą. Michał nawet zaproponował aby w tym miejscu odpalić race dymne. Był to strzał w 10 !

Lecąc na Lanzarote musiałem sprawdzić wszystkie miejsca warte odwiedzenia i zrobienia pięknej sesji. Takich okazji w życiu nie trafia się wiele dlatego odrobiłem zadanie domowe i znalazłem tą niesamowitą plaże, na której woda podpływa 30 m do brzegu. Dzięki temu gdy jest odpływ to zostawia po sobie cieniutką taflę wody tworzącą naturalne odbicie od podłoża. Jest to też idealne miejsce dla osób uprawiających sporty wodne tj. kitesurfing, paralotniarstwo itp.  Praktycznie cała wyspa jest pokryta przez kamień wulkaniczny tylko Caleta de Famara ocalała po wybuchu wulkanu i jest największa plażą na wyspie.

Idelany plener na skraju wyspy - El Golfo

Sesja ślubna na Wyspach Kanaryjskich

Na El golfo nie trudno trafić, znajduje się w top 10 miejsc na Lanzarote. Zjeżdżają się w to miejsce turyści z całej wyspy aby podziwiać naturalnie zielone jezioro, które dzięki specyficznemu fitoplanktonowi zawdzięcza swój kolor. Od parkingu prowadzi wąska droga na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na pierwszą atrakcje. Niestety droga jest przepełniona turystami więc szkoda nam było tracić czasu na przepychanie się miedzy nimi aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podobno jezioro jest bardziej zasolone niż morze martwe – taka ciekawostka. My oczywiście wybraliśmy trasę mniej uczęszczaną przez turystów aby w spokoju stworzyć te magiczne pejzaże.

Plener ślubny w kraterach wyspy - La Geria

La geria to przepiękny chroniony obszar wykorzystywany pod uprawę winorośli.  Ma on  powierzchnie ponad 5 hektarów i rozciąga się po horyzont. Było to idealnie miejsce na krótki ale bardzo urozmaicony plener. Wykorzystaliśmy w tym miejscu nawet drona, dzięki któremu to miejsce nabrało nowej perspektywy. Początkowo nie mieliśmy pojęcia dlaczego krzaki winogron rosły sobie w takich małych dołkach. Mieliśmy kilka hipotez ale właściwą okazała się ta, która mówiła o zatrzymującej wodzie a następnie filtrowanej do gleby. Sam murek wokół krateru ma chronić krzaki przed wiatrem. Jest to must see miejsce na mapie wyspy Lanzarote. Robi ogromne wrażenie.