Dj czy zespól na wesele? 1

Dj czy zespól na wesele- Kogo wybrać na wesele?

Data ślubu ustalona, sale już macie zarezerwowaną. Przyszedł czas na szukanie zespołu lub Dj na Wasze wesele. A więc na kogo się zdecydować? To jest chyba najtrudniejszy wybór. Fotografa czy Filmowca możemy wybrać na podstawie jego zdjęć i filmów ślubnych. Jak zweryfikować czy na Waszym ślubie sprawdzi się zespól czy Dj? Przecież to chyba najważniejsza ekipa na całym weselu. Bez niej ludzie nie będą szaleć na parkiecie. Musicie wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Jeżeli od zawsze marzyliście o weselu na którym zagra na żywo kapela to musicie się przygotować na spory wydatek. Prawdziwe zespoły składają się zazwyczaj z 5 osobowej ekipy. Musi być gitarzysta, perkusista, klawiszowiec, basista i wokalista. Im większy zespól tym cena znacznie wzrasta. Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jakie te obyczaje są. Zauważyliśmy, że na międzynarodowych weselach lepiej sprawdza się Dj. Dlaczego ? Bo potrafi zagrać każdy utwór w przeciwieństwie do zespołu, który ma mało zróżnicowany repertuar.

 

Podejmiecie decyzję wspólnie

To jest Wasz dzień i nikt nie powinien Wam mówić kogo powinniście zatrudnić na wesele. To jest wasza decyzja, ale pamiętajcie o Waszych gościach, oni też muszą się dobrze bawić. Przed podpisaniem umowy ustalcie z zespołem repertuar aby nie być zaskoczonym na weselu, że mało osób bawi się na parkiecie. To oczywiście nie będzie wina zespołu a źle dobranego repertuaru. Gdy zapraszamy gości z zagranicy warto aby zagrać też kilka kawałków dla nich. W dobie internetu ciężko naciąć się na słaby zespół. Jest strona internetowa, na której znajdziecie covery grane przez zespół. Są zdjęcia i filmy z wesel, gdzie możecie zobaczyć jakim sprzętem dysponuje zespół i nie mówimy tu o instrumentach a raczej o oświetleniu. Szanowane zespoły inwestują w oświetlenie estradowe. Starają się iść z duchem czasu i podpatrywać co jest aktualnie modne. Jeżeli macie budżet na zespół to koniecznie wybierajcie te z dobrymi światłami. Kolorofony i lasery omijajcie z daleka. Sama muzyka to nie wszystko. Ważne aby zespół miał dobry kontakt z gośćmi i nie robił przerw 2 minutowych miedzy utworami. Jeżeli macie możliwość to dopytajcie się zespołu gdzie aktualnie mają wesele i pojedzcie ich posłuchać. Zobaczcie jak się ich słucha na żywo.

 

Dj na wesele?

W przypadku Dj jest dużo prościej i najważniejsze dużo taniej. Dj zagra Wam każdy utwór a jak jeszcze jest wodzirejem to już bajka. Gwarantujemy Wam, że parkiet będzie pękał w szwach. Zabawy taneczne ? Już się robi ! Oczepiny na poziomie ? Z ochotą ! Organizując wesele dla gości z całego świata ale i nie tylko mogą to być goście z najbliższych stron, warto zatrudnić Dj aby poprowadził Wasze wesele. Dobry Dj wie, kiedy zmienić utwór a kiedy narzucić dobrego tempa. W naszej filmowej karierze jeszcze się nie zdarzyło, aby dobry Dj źle poprowadziła wesele, wręcz przeciwnie. Sami mieliśmy ochotę bawić się i wygłupiać razem z gośćmi.

Ile kosztuje wynajęcie zespołu a ile Dj'a ?

Jak już jesteśmy przy finansach. W skali całego wesela nie ma co oszczędzać na oprawie muzycznej. To przecież oni będą porywać ludzi ze stolików i zabawiać przez cały dzień. Dobry 5 osobowy zespół to koszt od 6 tyś zł nawet do 12 tyś zł. W przypadku Dj ta kwota jest dużo mniejsza. Dj zazwyczaj jest sam lub ma do pomocy swojego asystenta. Dj na poziomie, z odpowiednim obyciem i oświetleniem to koszt od 3 tyś zł do 5 tyś zł. Prawda, że jest duża różnica? Osobiście uwielbiamy pracować z DJ-ami. Dlatego jak będziecie organizować swoje wesele koniecznie do nich napiszcie :

Dj Jarek : http://www.wodzirejefreakfrak.pl

Dj Chris : https://www.djchris.wroclaw.pl/

Poniżej przedstawiamy Wam kilka filmów z udziałem Dj’a 🙂

Dj czy zespól na wesele? 2