znak-prestige-studio 1

Dron na wesele.

W dzisiejszych czasach dron na weselu to już standard. Jeszcze niedawno na zapierające dech w piersiach ujęcia z powietrza mogły pozwolić sobie tylko duże domy produkcyjne z wielkim budżetem. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala na łatwy dostęp do tych rządzeń, które mogą sprawić aby dzień ślubu i wesela był jeszcze bardziej wyjątkowy. Bardzo dobrze sprawdza się dron w przypadku ślubów plenerowych lub sal położonych w pięknych okolicach. Popularność dronów wśród fotografów i filmowców ślubnych jest ogromny. Prawie każdy nowoczesny filmowiec i fotograf dysponuję takim sprzętem. Nadaje to reportażowi i filmowi ślubnemu świeżego powiewu. Każda para młoda chce mieć ze swojego ślubu jak najlepszą pamiątkę. Dlatego dużo par decyduje się na wybranie pełnego pakietu z dronem ponieważ nie jest to już fanaberia ani zachcianka dla zamożnych. Firmy specjalizujące się w fotografii i filmu z powietrza powinny posiadać państwowa licencję na operatora statku bezzałogowego. Tak wiemy, brzmi to jak licencja z filmu Top Gun. Bardzo często fotograf czy filmowiec ślubny jest również operatorem drona i orientuje się czy może wykonać lot legalnie i za pozwoleniem. Jeżeli nie wiecie czy ta opcja jest dla Was, zapytajcie się swojego filmowca lub fotografa. Oni na pewno udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji i rozwieją wszystkie wątpliwości.

dron-na-wesele-czy-warto (6) 2

Dron na wesele | Ile to kosztuje?

Filmowanie ślubu i wesela przez drona nie jest już drogim wydatkiem jak było to jeszcze kilka lat temu. Wynajęcie drona na wesele to koszt od 500 zł nawet do 1500 zł w zależności od rodzaju sprzętu i ilości wylotów. Zatrudniona przez Was firma powinna posiadać w pakiecie taka opcję. Zawsze bardziej się opłaca wybranie pakietu z dronem niż zatrudnianie osobnej firmy do tego. Podczas Waszego najważniejszego dnia dron powinien Wam towarzysz na przygotowaniach, w kościele i na sali weselnej. Z każdego z tych miejsc filmowiec powinien mieć przynajmniej  4 różne ujęcia.

Dron na wesele | Jak zmienia się fotografia ślubna.

Nowa perspektywa ujęć z góry w fotografii ślubnej daje bardzo duże do popisu. Jeszcze kilka lat temu było to nie do przeskoczenia. Dawniej fotograf musiał wejść na drzewo lub drabinę żeby zrobić ciekawe ujęcie. Nowa perspektywa robienia zdjęć z góry przyciąga coraz więcej par młodych chcących dostać niepowtarzalne zdjęcie ze swojego ślubu.